Bezpieczeństwo

Sophos

Firma Sophos istnieje na światowym rynku od ponad dwudziestu lat. W tym czasie zdobyła doświadczenie w projektowaniu systemów zabezpieczeń IT. Zaufało jej 35 milionów użytkowników na całym świecie. Produkty Sophos cieszą się popularnością i zaufaniem w firmach oraz w sektorach wymagających pełnej niezawodności. W szerokiej ofercie każdy klient może znaleźć produkt odpowiedni dla siebie, dopasowany do danego środowiska, sieci oraz systemu operacyjnego. Firma zapewnia 24-godzinne wsparcie techniczne, a laboratoria SophosLabs przez całą dobę pracują nad rozwiązywaniem problemów.

WatchGuard

Firma WatchGuard została założona w lutym 1996 roku i zatrudnia ok. 450 pracowników z siedzibą firmy w  Seattle w stanie Washington USA. Od 1996 roku, WatchGuard Technologies dostarcza łatwe do zarządzania bezpieczeństwem urządzenia do setek tysięcy firm na całym świecie.  Rozwiązania WatchGuard Technology jako pierwsza wprowadziła na rynek rozwiązania z rodziny UTM. Grupa produktów Firebox ® X to urządzenia do  jednolitego zarządzania zagrożeniami (UTM). Rozwiązania te zapewniają bardzo dobrą kombinację wielopoziomowego bezpieczeństwa w swojej klasie.  Linia produktów WatchGuard ® SSL 500 i SSL 1000, umożliwia łatwy i przystępny oraz bezpieczny zdalny dostęp, niezależnie od wielkości sieci.  Wszystkie produkty są wspierane przez LiveSecurity ® Service – oraz programem supportu i maintenance.

Firma WatchGuard specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań z zakresu bezpiecznego dostępu do Internetu. Rozwiązania firmy oparte są na urządzeniach takich jak Firebox które dodatkowo możemy wyposażyć w specjalne oprogramowanie zwiększające możliwości ochrony przed szkodliwymi działaniami z Internetu. Usługa Zero Day Protection świadczona przez firmę WatchGuard zapewnia ochronę zasobów przed nieznanymi dotąd atakami a moduły takie jak filtracja wyświetlanych stron WWW, ochrona przed niechcianą pocztą czy ochrona przed robakami internetowymi zwiększają możliwości oraz skuteczność urządzeń Firebox.

Urządzenia firmy WatchGuard możemy w bardzo prosty sposób zainstalować i uruchomić praktycznie w każdej działającej już sieci. Wykorzystywana w urządzeniach zapora sieciowa  i obsługa VPN skutecznie chroni zasoby sieciowe firmy poprzez min: filtracje na poziomie pakietów czy aplikacji, blokowanie i wykrywanie zagrożeń, autentykację użytkowników, tworzenie bezpiecznych tuneli VPN z wykorzystaniem technologii szyfrowania jak SSL i wiele innych funkcji.